Nj pjes e vogl e shkenctarve mendojn q ngrohja globale nuk po ndodh fare, ose edhe nse po ndodh, shkaktar sht Dielli e jo njeriu. Mirpo numri m i madh i shkenctarve dhe liderve shtetror botror jan t mendimit q ngrohja globale po ndodh dhe njeriu e ka fajin pr kt.